Mgr. Zdenka Šardová

Lektorka a certifikovaná NW instruktorka MŠMT

Mé začátky s Nordic Walking

Říkají o mně, že jsem člověk akčníplný energie a chuti do života

Ráda prozkoumávám nové oblasti a jsem neustálým studentem školy života. Jsem více praktik, než teoretik a cokoli, co dělám, dělám naplno. 

Snažím se svůj život žít s radostí a lehkostí. 

Velkou část své pracovní kariéry jsem pracovala v personálním managementu. Po letech tvrdé práce a až pracovního vyčerpání jsem se rozhodla změnit směr a od personalistiky si dát pauzu, která se nakonec protáhla v nové pracovní zaměření.

Začala jsem se věnovat zdravému pohybu a lidem, kteří mají chuť se hýbat a trávit čas v přírodě a v partě fajn lidí. 

Zaměřuji se jak na aktivní sportovce, kteří mají Nordic Walking jako doplňkovou aktivitu ke svému sportu, tak i na běžné lidi, kteří cítí potřebu se zdravě hýbat, nebaví je sedět doma a raději vyrazí do lesa. 

Můj životní styl

Ve své praxi pracuji především s propojením těla a mysli, psychosomatikou a s uvědomováním si signálů fyzického těla a tím i postoje životě jako takovém.

Ráda také využívám chůzi a běh naboso, meditaci a techniku jógového dechu

Inspiraci čerpám z cvičení jógy, čchi-kungu, zdravého životního stylu a každodenního bytí. 

Mezi další mé zájmy patří psychosomatika, tématika zvládání stresu, astrologie, feng-shui, homeopatie, reiki, zvukohraní a další. 

Baví mne tyto tradiční i nové techniky aplikovat na každodenní moderní život. 

Nordic Walking se pro mne stal životním stylem, prací i zábavou, relaxací i nástrojem k udržení si fyzické i psychické rovnováhy.

Co mě baví na Nordic Walking

S radostí sleduji, jak se mi účastníci kurzů mění před očima – z některých uzavřených, nemluvných, unavených a nejistých se během pravidelných výšlapů stávají veselíuvolnění „walkeři“, kteří srší energií a nemohou se dočkat dalšího výšlapu. 

Jejich fyzička vesele a téměř bez námahy roste a oni jsou pak zdravější a rychlejší, než kdy předtím.

Na Nordic Walking  mne baví jeho komplexnost a přitom jednoduchost.

Doporučení, která účastníci projektu dostávají, jsou v praxi lehce použitelná a hodí se nejen při Nordic Walking, ale i v jiných oblastech života.

Propojení zdravé stravy + správného držení těla + nejpřirozenějšího pohybu v přírodě mi dává smysl a těší mne, že je mohu předávat dále a přispět tak ke zdraví a pohodě účastníků. 

Certifikace Instruktora

Jsem držitelkou certifikace Instruktorky kondiční chůze, severské chůze neboli Nordic Walking dle MŠMT. 

Hovořím plynule německy a komunikativně anglicky.