Článek

Frčíme na zelených :-)

Ke sportu neodmyslitelně patří zdravá výživa a zdravý životní styl. A protože Nordic Walking je ten nejpřirozenější fyzický pohyb, tak i stravu volíme tomu úměrnou – tedy co nejpřírodnější a nejbezpečnější.

Nicméně ať se snažíme, jak se snažíme, v našich podmínkách nejsme schopni vypěstovat opravdu čisté ovoce a zeleninu  – ta přijímá živiny pro svůj růst z půdy, slunce a vzduchu a buďme k sobě úpřimní, je v ČR opravdu čistá půda a ovzduší? I kdybychom vlastní zahrádku nehnojili chemickými hnojivy a postřiky, těžko zabráníme tomu, aby nehnojil náš soused a z jeho políčka neputovaly škodliviny vesele k nám.  A vzduch? ten už vůbec neovlivníme, je plný těžkých kovů a my i rostliny ho plnými doušky do sebe nasáváme. 

A proto jsme se rozhodli inspirovat vrcholovými sportovci a k našemu běžnému jídelníčku jsme přidali zelené potraviny – ječmen a chlorellu – díky nim máme jistotu, že do těla dostaneme všechny potřebné živiny v přírodní formě – tedy pro tělo opravdu vstřebatelné – a že i ty nejnepříjemnější škodliviny z těla naopak dostaneme.

Jak?

Zelený mladý ječmen 

Ječmen tělo vyživuje a dodává mu přesně ty živiny a látky, které potřebuje pro svůj růst a obnovu tkání. Dodává tělu přirozenou energii a proto je vhodný vypít skleničku před sportovním výkonem – je to ten nejlepší energetický nápoj, který můžete tělu dopřát 🙂  Ječmen dodá tělu správné živiny a pomáhá odplavit kyselinu mléčnou a vy se tak nemusíte bát, že budete mít křeče v nohách, či náhlou únavu. No a po výkonu si dopřejte skleničku zas – ječmen totiž napomáhá obnově svalových tkání a Vy tak rychleji budete fit a svěží 🙂

A pozor – skvělá zpráva pro celiaky – mladý zelený ječmen (pokud je správně pěstován) neobsahuje lepek 🙂

Chlorella

Chlorella je sladkovodní řasa, ta tělo čistí od veškerých škodlivin – včetně těžkých kovů, pesticidů, herbicidů a bůhví čeho všeho ještě. Je menší než červená krvinka a proto čistí nejen střeva (jako ostatní vlákniny), ale dostane se i do samotných buněk. A tím, že je pravidelně čistí, předchází tak mnoha nemocem, včetně těch civilizačních. Chlorella se ze 60% skládá z bílkovin a proto je taktéž významným pomocníkem při rychlé regeneraci svalů po zátěži. Chlorellu doporučujeme brát až po výkonu, kdy je tělo více v klidu a může se tak bez námahy čistit.

Obě potraviny, tedy Ječmen i Chlorella, se navzájem doplňují a tak současným užíváním obojího zdvojnásobíte účinek každého.  

POZOR, DŮLEŽITÉ !!!!

Stejně, jako si vybíráte ten nejkvalitnější spotřebič do domácnosti, tak je důležité si vybrat i ten nejkvalitnější Ječmen a Chlorellu. 

Na trhu jich najdete mraky a ne všechny jsou opravdu bezpečné a čisté.

My jsme se rozhodli pro ty nejkvalitnější a rádi i vám pomůžeme s výběrem, protože si přeci všichni zasloužíme TO NEJLEPŠÍ 🙂

ZDE si můžete přečíst, jak zelené potraviny vnímají samotní sportovci.

Pokud Vás zajímají bližší informace, nebo chcete zelené potraviny ochutnat, 

volejte a pište, ráda Vaše dotazy zodpovím.

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin

Nejčtenější články

Blog

Další články

Nejčtenější články